Společnost Meta začne pro trénink svých AI modelů využívat veřejná data od uživatelů z Evropské unie. Jak informuje ČTK, týkat se to má veřejných příspěvků a komentářů dospělých uživatelů na Facebooku, Instagramu či WhatsAppu, a také komunikace s AI funkcemi. Soukromé zprávy a obsah od uživatelů mladších 18 let použity nebudou. Meta uvádí, že tímto krokem reaguje na evropská pravidla GDPR, která dosud brzdila nasazení AI technologií v EU. (EU)
OpenAI představila nové modely o3 a o4-mini, které vylepšují schopnosti ChatGPT a přinášejí multimodální funkce včetně přístupu k webu, práce se soubory, čtení obrázků a složitějšího uvažování. Model o3 je zaměřen na kódování, matematiku a vizuální úlohy a má být o 20 % přesnější než předchůdce o1. Levnější a rychlejší o4-mini nabízí stejné funkce s mírně nižší přesností. Modely dokážou například číst ručně psaný text nebo vyhledat informace podle fotografií. Jsou dostupné pro platící uživatele ChatGPT a podle serveru Živě.cz tak OpenAI upevňuje náskok před konkurencí. (W) https://www.zive.cz/clanky/openai-chatgpt-o3-o4-mini/sc-3-a-234268/default.aspx
OpenAI vylepšuje funkci paměti v ChatGPT a zavádí novinku „Memory with Search“. Funkce umožní chatbotu při vyhledávání na webu využívat informace z předchozích konverzací – například oblíbené jídlo nebo místo bydliště uživatele. Pokud má ChatGPT za úkol provést vyhledávání, přepíše dotaz tak, aby byl přesnější, a využije přitom relevantní detaily z paměti. Například dotaz „jaké restaurace bych mohl mít rád“ může přepsat na „dobré veganské restaurace v San Franciscu“. Funkci lze vypnout v nastavení, ale není zatím jasné, kdo ji již má aktivní. OpenAI tímto krokem zřejmě reaguje na konkurenci jako je Claude od Anthropic nebo Gemini od Googlu, které podobné funkce již nabízejí, píše server TechCrunch. (W)
https://techcrunch.com/2025/04/18/chatgpt-will-now-use-its-memory-to-personalize-web-searches/